Jump to content

Grzegorz Krzemien

Design Express
  • Posts

    34
  • Joined

  • Last visited

Reputation

11 Good

1 Follower

About Grzegorz Krzemien

  • Birthday 02/28/1992

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. @olarch Najwygodniej byłoby stworzyć symbol 2D/3D, bazując na samodzielnym wymodelowaniu okna lub na modelu producenta i następnie wstawić je w ścianę. W samym dachu trzeba wyciąć otwór ręcznie.
  2. Optymalne będzie stworzenie osobnego pliku, który podepniemy do Menedżera zasobów jako "ulubiony" aby mieć do niego łatwy dostęp. https://help2023.designexpress.eu/vwhelp/2023/PL/VW2023_Guide/ResourceManager/Resource_Manager_File_browser_pane.htm?rhsearch=ulubione&rhhlterm=ulubione Plik z kategorii "ulubione" działa trochę jak inne pliki biblioteczne, ale możemy go w dowolnym momencie zmodyfikować dodając lub usuwając zasoby. Aktualizacje w obrębie jednej wersji programu nie mają na niego wpływu.
  3. @Przemek_BMTH @Iza M Narzędzia te znacząco się od siebie różnią. "Drzwi wewnętrzne" służą jedynie do wstawienia prostych drzwi, "okno lub drzwi wewnętrzne" pozwala wstawić zarówno różne rodzaje drzwi jak i otworów oraz kombinacje układów ram. Z narzędzia "Okno lub drzwi wewnętrzne" można odczytać szerokość przejścia przy pomocy "etykiety wg typu" lub etykiety danych z odpowiednią formułą. Natomiast samą ramę określamy jako otwór w murze lub szerokość zewnętrzną całej ramy.
  4. Niestety na razie nie. W przypadku legendy graficznej i etykiety danych na ten moment trzeba zrobić to tak, że tworzymy arkusz kalkulacyjny z komendami, które są nam potrzebne i przeklejamy je do Etykiety/legendy dostosowując składnię. Mimo, że komendy są wspólne arkusze vs legenda/etykieta korzystają z różnych źródeł i na razie nie da się tego wyświetlić z poziomu kreatora etykiety/legendy. Trwają prace w tym zakresie.
  5. @Iza M Od wersji SP4.1 możemy odczytać dużo więcej informacji z narzędzia Okno (wewnętrzne i zewnętrzne) przy pomocy funkcji. Możemy je zastosować w ramach arkuszy kalkulacyjnych, etykiet danych i Legendy graficznej. Instrukcja jak korzystać z funkcji znajduje się w pomocy: https://help2023.designexpress.eu/vwhelp/2023/PL/VW2023_Guide/Ramen_Deuren/Tutorial_-_Rekenblad_voor_ramen_en_deuren.htm?rhsearch=okna i drzwi zewnętrzne&rhhlterm=okna i drzwi zewnętrzne Należy pamiętać jedynie o formie zapisu komend: dla arkuszy kalkulacyjnych np. szerokość ramy to =Width('frame') dla etykiety danych i legendy graficznej ta sama komenda zbudowana jest jako #WS_Width('frame')#
  6. Dzień dobry, @Grzegorz Franczyk Vectorworks 2023 w żadnej wersji SP nie występuje jako 32. bitowa wersja - istnieje jedynie wersja 64.
  7. @Iza M W przypadku wielu różnych węgarków niestety nie ma szybkiej metody i zarówno skorzystanie z narzędzia wbudowanego w Okno lub drzwi zewnętrzne jak i skorzystanie z opcji "edytuj łączenie ze ścianą" będzie wymagało chwilę pracy. Natomiast jeżeli użyje Pani symboli zamiast narzędzia okno (skoro to inwentaryzacja to tak może być szybciej przy nietypowych oknach) to może się okazać, że opcja edytuj łączenie ze ścianą będzie wygodniejsze. https://help2023.designexpress.eu/vwhelp/2023/PL/VW2023_Guide/Walls/Wall_closure_settings.htm?rhsearch=edytuj łączenie ze&rhhlterm=edytuj łączenie ze
  8. Przyznam, że sprawdziłem zestawienie narzędzi i drzewa istniejącego w ogóle nie powinno być w wersji Architekt. Pytanie brzmi dlaczego jest u Pani widoczne. To jest temat na wsparcie techniczne, proszę utworzyć zgłoszenie. https://designexpress.freshdesk.com/pl/support/tickets/new
  9. Dzień dobry, narzędzie Drzewo istniejące nie powinno być w ogóle dostępne z poziomu wersji Architekt. W sytuacji w której drzewa zostały utworzone w wersji Krajobraz, gdzie są dostępne i potem wczytane do wersji Architekt, powinny się one wyświetlać jako obiekty geometryczne bez możliwości edycji.
  10. Informacje o ID mieszkania oraz Kondygnację znajdziemy w "danych dodatkowych" strefy. Drugi typ stref służy nam jedynie do przedstawienia mieszkań - jest elementem graficzno organizacyjnym. Powierzchnie odczytane zostaną z "pierwotnych" stref utworzonych zgodnie z numeracją jak powyżej. Czyli realnie będą dwa typy stref na jednej kondygnacji, służące innym celom.
  11. @olarch 1. Załącznik Z1 Można oznaczyć pole numeru etykiety jako pole tekstowe (tekst etykiety) i wpisać pożądaną wartość ręcznie np. K1.M1.03 Można stworzyć kombinację opierającą się na wartości przyrostowej i danych dodatkowych strefy takich jak nr ID mieszkania, czy kondygnacja. 2. Pytanie w jakim celu mamy to robić? W ciemno mogę polecić wizualizację danych, która np. po ID mieszkania nada odpowiedni kolor, albo na podstawie typu pomieszczenia (łazienka, sypialnia, korytarz itp) przypisze odpowiednią kolorystykę. Nie da się połączyć stref - są one zawsze rozdzielone geometrycznie np. przejściem w drzwiach. Można za to stworzyć drugi typ stref, które będą miały ręczny obrys i obejmą całe mieszkanie. W takim przypadku przy użyciu wizualizacji danych możemy zrobić przyporządkowanie kolorystyczne np. na podstawie powierzchni mieszkań.
  12. @Iza M Można to zrobić, ale z innego miejsca - Plik-Menedżer Tabelek Rysunkowych. Należy wybrać które arkusze mają być brane pod uwagę i wybrać odpowiedni styl tabelki. Załączniki Z1 i Z2 przedstawiają poszczególne kroki.
  13. Ogólnie ujmując to dane w raportach powinny być w jednostkach dokumentu, chyba że samo narzędzie zwraca dane inaczej. W przypadku etykiety danych, generalnie dane liczbowe proszą o definicję (wybieramy konkretne jednostki lub jednostki dokumentu załącznik Z1). W tym wypadku z jakiegoś powodu musiałem ręcznie zastosować przelicznik. Niestety czasami trzeba być po prostu uważnym i tak na logikę sprawdzić jednostki. W przypadku tego pliku może Pani usunąć *1 i zostawić samo "m". Vector rozpoznaje co jest liczbą (*1), a co jest tekstem (oznaczenie jednostki m).
  14. Mój przykład etykiety bardziej pokazuje możliwości. Proszę go zaadoptować do swoich potrzeb lub sposobu pracy. Plik był w cm więc musiałem ręcznie zastosować przelicznik jednostek (mnożnik 0,01). Zwrot "Dł = " to realnie pole tekstowe. Etykiety danych mogą być skonstruowane jako kombinacja tekstu+wartości odczytywanych z obiektów.
  15. Proszę zauważyć, że to są dokładnie te same komendy, których Pani używa w raporcie. Dodałem jedynie przelicznik aby wartość wyświetlała się w metrach. Zawsze można dodatkowo dodać +5% długości jako zapas 🙂
×
×
  • Create New...

Important Information